Studentu Pašpārvalde
Atvērto durvju nedēļa: ekskursijas uzņēmumos
Autors EVF SP   

rsz_1adn_2015_plakats

Šogad jau 8.gadu pēc kārtas Prakse.lv organizē ekskursijas uz lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, šogad piedalās vairāk kā 55 uzņēmumi. Ekskursijas noritēs no 13.-17.aprīlim.

Papildus informācija par ekskursijām: http://www.prakse.lv/atverto-durvju-nedela-uznemumos-2015

Aicinām Jūs pieteikties uz ekskursijām. Ekskursijas laikā jaunieši varēs iepazīt darba devēja telpas, darbiniekus, uzdot sev interesējošos jautājumus un piedalīties aktivitātēs.. uzzināt par prakses un darba iespējām!!!
Visas ekskursijas redzamas šeit: http://www.prakse.lv/event/list

Individuāli jaunieši var pieteikties Prakse.lv no sava jaunieša profila.

Anketu, kuru nepieciešams aizpildīt, lai pieteiktu grupu ekskursijai vari lejuplādēt šeit

Atceries,vietu skaits ekskursijām ir ierobežots!

 
Jauno mūziķu konkurss “Hadrons” aicina studentus atklāt muzikālos talantus
Autors EVF SP   
imgo

Maijā jau desmito gadu norisināsies Jauno mūziķu konkurss “Hadrons”, šogad aicinot savus talantus atklāt ne tikai Latvijas Universitātes studentiem, bet ikvienam studentam, kurš ir veido kādu muzikālu apvienību. Pieteikšanās jaunajām grupām konkursam notiks līdz 21. aprīlim, interneta vietnē naba.lv/hadrons.

Ikviena jauna mūziķu grupa, kura vēl nav izdevusi albumu un kurā ir pārstāvēti studenti, kurai piemīt studentisks sacensību gars un vēlme veicināt savu atpazīstamību ir aicināti pieteikties konkursā.  Lai piedalītos konkursā, mūziķiem līdz 20. aprīlim jaaizpilda pieteikums naba.lv/hadrons un jānosūta audio ieraksts MP3 formātā ar 3 oriģināldziesmām. Jaunās mūzikas grupas izvērtēs mūzikas nozares profesionāļi, Radio NABA un studentu pārstāvji.

 

Konkurss norisināsies divās kārtās, bet finālā 21. maijā sešas jaunās grupas spēlēs noslēguma koncertā klubā “NABAKLAB”. Visa informācija par pieteikšanos un pieteikšanās elektroniskā anketa atrodama naba.lv/hadrons. Savukārt klausītāji, līdzīgi kā iepriekšēja gadā, no  6. līdz 20. maijam interneta balsojumā noteiks savu favorītu starp finālistiem, kas saņems īpašo klausītāju balvu.

 

Konkurss notiek jau desmito gadu un kopumā tajā dalību pieteikušas vairāk nekā 200 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – “DJ Krankenwagen”, “Nepilngadīgā Anna”, „Starmetis”, „Das Sonntags Legion”, „The Movies” (tagad „Tribes of the City”), „Ēnu kaleidoskops” - pēc tam izdevušas arī albumus un kļuvušas pazīstamas ne tikai Latvijā.

 

Jaunajām mūzikas grupām tā ir iespēja parādīt sevi plašākai sabiedrībai – galvenajā balvā iegūstot ieraksta laiku studijā un iespējas startēt uz vasaras festivāla “LABA DABA”,  festivāla “Bildes” un jauno studentu svētku “Aristotelis” skatuvēm.

 

Jauno mūziķu konkursu organizē Latvijas radio 6 – programma “NABA” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi. Piedāvā “Lāčplēsis”.

 
Ziņojums pilotiem: RED BULL Paper Wings 2015 pacelšanās posmi.
Autors EVF SP   

rsz_1rbpw_2015_1500px

Gaisa satiksme visā pasaulē strauji pieaugs martā, kad simtiem pasaules labākie piloti uzņemsies savā starpā konkurēt par vietu Red Bull Paper Wings Pasaules finālā, kas norisināsies šī gada maijā, Zalcburgā - Austrijā.

 

Aizmirsti kabīnes, lidmašīnas dzinēju un saldo petrolejas smaržu. Visas iekārtas, kas nepieciešamas, ir parasta A4 formāta papīra lapa. Panākumi garantēti, izmantojot nedaudz iztēles un kreativitātes, lokot mazo papīra lidmašīnu.

 

Desmitiem tūkstošu piloti savas papīra lidmašīnas locīšanas prasmes pārbaudīs vairāk kā 80 valstīs visā pasaulē, cīnoties par vietu Red Bull Paper Wings finālā.

 

Kvalifikācijas posmi:

 • 29. Martā, Rīga, Olimpiskais sporta centrs, reģistrācija no 14:00 līdz 16:00, sacensības no 15:00 līdz 18:00.
 • 2.aprīlī, Rīga, Ķīpsala, BT1 halle, reģistrācija no 14:30 līdz 16:30, sacensības 15:00 līdz 18:00.

 

Žūrija pilotus vērtēs trīs disciplīnās: ilgākais lidojuma gaisā, tālākā ceļa veikums un aerobātika. Katrā no disciplīnām dalībniekiem tiek dota iespēja piedalīties divas reizes. Otrajā lidojumā, pēc pilota izvēles, var izmantot jaunu vai iepriekš izmantoto papīra lidmašīnu. Pieteikties kvalifikācijai un pārbaudīt savas papīra lidmašīnu locīšanas prasmes var jebkurš students. Drīkst piedalīties visos posmos. Dalība ir bez maksas.

 

Katras disciplīnas galvenās balvas ieguvējs iegūst lielisku iespēju piedalīties Red Bull Paper Wings pasaules finālā Zalcburgā – Austrijā. Ceļa un uzturēšanās izmaksas sedz Red Bull.

 
Studentiem iespēja izteikt viedokli par dzīvi LU dienesta viesnīcās
Autors EVF SP   
DV_kastes

Latvijas Univeristitātes Studentu padome (LU SP) šaja pavasarī uzsāk akciju ar devīzi “Student – neklusē, izsaki viedokli!” Latvijas Universitātes dienesta viesnīcās, lai noskaidrotu studējošo apmierinātību ar dzīves apstākļiem šajās dienesta viesnīcās.

Akcijas ietvaros dienesta viesnīcās būs pieejamas ieteikumu un ierosinājumu kastes, kurās dienesta viesnīcu iedzīvotāji varēs gan ierosināt uzlabojumus dienesta viesnīcu vides uzlabošanai, gan anonīmi ziņot par dažādām sadzīviskām problēmām, ar kurām saskaras, dzīvojot tajās. Visus ierosinājumus, ieteikumus un sūdzības izskatīs LU SP Sociālā virziena pārstāvji un kopīgi ar LU Saimniecības pārvaldi atradīs labākos risinājumus šo problēmu atrisināšanai un sasāpējušo jautājumu sakārtošanai, bet atbildes uz jautājumiem par studējošo dzīves ieradumiem dienesta viesnīcās palīdzēs dienesta viesnīcu vecākajiem veidot studentu dzīves notikumus dienesta viesnīcās.

LU SP Sociālā virziena vadītāja Maira Belova, “Ik nedēļu Dienesta viesnīcas vecākais atvērs izvietotās kastes “Pandoras lādes” un secinās, kas darāms konkrētajā gadījumā. Problēmas tiks risinātas un ierosinājumi ņemti vērā! Mums ir svarīgs katrs dienesta viesnīcās dzīvojošā viedoklis gan par koplietošanas telpām, gan par dežurantēm un dienesta viesnīcu sniegtajiem pakalpojumiem.”

Šī gada marta otrajā pusē dienesta viesnīcas vecākie kopā ar LU SP Sociālā virziena vadītāju dosies uz tikšanos ar LU Saimniecības pārvaldi un LU direktoru A. Peiču, lai pārrunātu sadzīviskās problēmas dienesta viesnīcās un izstrādātu konkrētu plānu to atrisināšanai, bet pirms tam LU SP aicina ikkatru dienesta viesnīcas īrnieku līdz 23. martam aizpildīt elektronisko aptauju:

 1. Rēznas ielas 10c dienesta viesnīcas īrniekiem: šeit.
 2. Burtnieku ielas 1 dienesta viesnīcas īrniekiem: šeit.
 3. Buļļu ielas 5 dienesta viesnīcas īrniekiem: šeit.
 4. Zeļļu ielas 8 dienesta viesnīcas īrniekiem: šeit.
 5. Tālivalža ielas 1b dienesta viesnīcas īrniekiem: šeit.
 6. Jūrmalas gatves 74 dienesta viesnīcas īrniekiem: šeit.

Aptaujā iegūtie dati tiks izmantoti, lai LU SP kopā ar dienesta viesnīcas vecākajiem sagatavotu nostāju par šī brīža problēmām un ierosinājumiem, veicot padziļinātāku situācijas izpēti un meklējot labākos risinājumus. Visas iesniegtās anketas ir anonīmas, bet izteiktais viedoklis tiks apkopots katru nedēļu. Regulāri Dienestu viesnīcu vecākie informēs par veiktajām izmaiņām, kā arī nozīmīgākā informācija tiks publicēta lusp.lv.

 
Culture Exchange programme - Explore beyond the borders!
Autors EVF SP   
CEP_plakats

 

Culture Exchange programme (CEP) is looking for new participants during March 1 till March 13 midnight to take them together on 3 months long afterstudy activity programme and share cultural experience to each other. It is an amazing opportunity to find new friends, learn new aspects about other cultures and national characteristics.

Culture Exchange programme – it is a place for every student who wants to discover new points of view and get to know more about different cultures. If you are Latvian or foreign student it is an opportunity for YOU to join and reach new level of knowledge about other cultures! Don’t be afraid to be open minded, active and friendly – it is easy to find new and good friends for the rest of your life, to make amazing memories and enjoy your free time!

So – what will we do together? The main plan is to get together twice a month on 4-6 official meetings and to explore Latvia on 2 outdoor activities. In official meetings we will have some group tasks, discussions and other activities to make every meeting interesting. On outdoor activities we will explore Riga city and will go an a picnic somewhere in Latvia.

But what’s CEP about? – you may ask. And the answer is very simple – Culture Exchange programme (CEP) is about promoting tolerance and stronger amity between Latvian and foreign students by giving them chance to participate in various activities during which participants are introduced to unique aspects of other cultures thus increasing understanding of other cultures.

Our ultimate goal is united student environment where is place for both – Latvian and foreign students. Project is based on cooperation, respectful attitude and foreign student integration in Latvia’s environment. Besides amongst people are many different stereotypes that cause intolerance in society. Those stereotypes and intolerance mostly is based on society’s ignorance what we want to clear out during this project by letting participants get to know each other and participating in various activities.

CEP is a great chance to meet students from all over the world giving you an opportunity to enjoy multicultural environment in Latvia and educate others about your culture whilst learning about others’ as well. In addition you can improve your knowledge of foreign languages and gain international friends for future adventures beyond the program borders.

This year from our sponsors CEP offers nice and useful prizes for most active participants!

What are you waiting for? – you can sign up from March 1 till March 13 midnight at

https://docs.google.com/forms/d/1eeHyZJqqFgncJEwy3cJueYtcFHrawrBoNp2u-xHSiqs/viewform

For more information write to Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu or look for us on Facebook.com/CultureEP ,  Twitter @CEP_15 or on Instagram @CEP_15

 

Relīzi sagatavoja Marta Suveizda.

 
Dzīvo zaļi - nodod baterijas!
Autors EVF SP   

10994974_1046857235331417_4741168247493761242_n

Super! Iedomājies, visās LU Bibliotēkas nozaru bibliotēkās ir uzstādīti spainīši izlietoto bateriju vākšanai, lai šādi kaitīgi produkti nokļūtu tur, kur tie nerada kaitējumu.

Kāpēc šķirot izlietotās baterijas?
*Baterijas pēc izlietošanas nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem!
*Baterijas satur videi un cilvēka veselībai kaitīgas vielas: mangāna dioksīdu, cinku, kadmiju, svinu, dzīvsudrabu, niķeli, alvu, antimonu, bismutu, kobaltu, arsēnu, selēnu, varu, hromu, kā arī dažādas skābes un sārmus. Nonākot ūdenī, bateriju korpuss īsā laikā sarūsē, čaulītes atveras un kaitīgās vielas nonāk augsnē un ūdeņos, tālāk tās uzņem augi, dzīvnieki un cilvēki. Cilvēks ar ūdeni un augu, un dzīvnieku valsts produktiem tādējādi var uzņemt smagos metālus, toksiskās vielas, kas, uzkrājoties organismā, var veicināt dažādas saslimšanas.
*Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija rada augsnes piesārņojumu kvadrātmetra platībā, kas saglabājas gandrīz gadsimtu!

 
Red Bull Paper Wings
Autors EVF SP   

10985417_657369777724501_5843163826373448117_o

Gaisa satiksmes aktivitāte visā pasaulē strauji pieaugs martā, kad simtiem pasaules labākie piloti savā starpā konkurēs par vietu Red Bull Paper Wings Pasaules finālā, kas norisināsies šī gada maijā, Zalcburgā - Austrijā.
Aizmirsti kabīnes, lidmašīnas dzinēju un saldo petrolejas smaržu. Visas iekārtas, kas nepieciešamas, ir parasta A4 formāta papīra lapa. Panākumi garantēti, izmantojot nedaudz iztēles un kreativitātes, lokot mazo papīra lidmašīnu.
Desmitiem tūkstošu piloti savas papīra lidmašīnas locīšanas prasmes pārbaudīs vairāk kā 80 valstīs visā pasaulē, cīnoties par vietu Red Bull Paper Wings finālā.
Kvalifikācijas posmi:
•18. martā Jelgavā, Jelgavas pils, Lielā Aula, reģistrācija no 13:00 līdz 15:00, sacensības no 14:00 līdz 17:00.
•29. martā Rīgā, Olimpiskais sporta centrs, reģistrācija no 14:00 līdz 16:00, sacensības no 15:00 līdz 18:00.
•2. Aprīlī Rīgā, Ķīpsala, BT1 halle, reģistrācija no 14:30 līdz 16:30, sacensības 15:00 līdz 18:00.
Latvijas labākos noskaidrosim 2.aprīlī Rīgā, Ķīpsalā, BT1 hallē uzreiz pēc kvalifikācijas posma noslēguma. Žūrija pilotus vērtēs trīs disciplīnās: ilgākais lidojuma gaisā, tālākā ceļa veikums un aerobātika. Katrā no disciplīnām dalībniekiem tiek dota iespēja piedalīties divas reizes. Otrajā lidojumā, pēc pilota izvēles, var izmantot jaunu vai iepriekš izmantoto papīra lidmašīnu. Pieteikties kvalifikācijai un pārbaudīt savas papīra lidmašīnu locīšanas prasmes var jebkurš students. Ja pirmajā kvalifikācijas posmā Jelgavā nepaveicas, var piedalīties arī Rīgas kvalifikācijas posmos. Dalība ir bez maksas.
Katras disciplīnas galvenās balvas ieguvējs iegūst lielisku iespēju piedalīties Red Bull Paper Wings pasaules finālā Zalcburgā – Austrijā. Ceļa un uzturēšanās izmaksas sedz Red Bull.

 
Piesakies praksei LTRK Ārlietu daļā
Autors EVF SP   

image003

Aicina pieteikties praksei LTRK Ārlietu daļā

no 2015.gada marta / aprīļa

Strādājot LTRK, praktikants iegūs neatsveramu pieredzi un ieskatu ārējās sadarbības veicināšanā starp Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem, kas tiek īstenota dažādu aktivitāšu ietvaros.

Prakses ilgums – tiks saskaņots ar praktikantu, optimāli: 3-6 mēneši.

 

Uzdevumi:

Darba uzdevumi tiks pārrunāti un saskaņoti pirms prakses uzsākšanas. Svarīgi, lai praktikants veiktu darbu, kas patīk un padodas, kā arī interesē un kurā vēlas virzīt savu tālāko attīstību.

 

 • atbalsts tirdzniecības misiju vai individuālo vizīšu sagatavošanā (piemēram, informācijas meklēšana, potenciālo sadarbības partneru atlase, sarakste vai telefoniska sazināšanās ar ārvalstu vai Latvijas uzņēmumiem),
 • informācijas sagatavošana ārlietu ziņām, sociālajiem mēdijiem, atbalsts informācijas sagatavošanā par ārvalstu vai Latvijas tirgiem, specifiskām nozarēm,
 • atbalsts lietvedībā (vēstuļu sagatavošana latviešu, angļu, krievu valodās),
 • vēlākā posmā iespēja pašam/-ai organizēt valsts vakarus, vizītes un citus ārējo tirdzniecību veicinošus pasākumus.

 

Prasības

-       Svešvalodu zināšanas: angļu, krievu (cita valoda – papildus priekšrocība),

-       Elastība un spēja ātri reaģēt uz aktuālajiem uzdevumiem,

-       Vēlme mācīties un apgūt jaunas lietas,

-       Pašiniciatīva, gatavība nākt ar savām idejām,

-       Kā priekšrocība tiks vērtēta pieredze tirgus pētījumu veikšanā par ārvalstu tirgiem, pieredze lietvedībā.

 

Piedāvājam:

-       Elastīgu darba laiku,

-       Iespējas dažādot pienākumus,

-       Neatsveramu pieredzi,

-       Rekomendācijas tālākajam darbam.

 

Līdzšinējā pieredze rāda, ka veiksmīgas sadarbības rezultātā, prakses vieta var kļūt arī par patstāvīgo darba vietu nākotnē. Tādēļ – izmanto iespēju un piesakies, ja Tevi interesējošais profesionālās attīstības virziens ir eksports un ārējās sadarbības veicināšana!

 

Pieteikšanās

Pieteikties, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , pievienojot savu CV un motivācijas vēstuli, kā arī norādīt prakses uzsākšanas laiku, ilgumu, vēlamo darba slodzi (daļēja vai pilna slodze).

Jautājumiem: Ieva Stumpe, tel. 67830811, 26538834, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir lielākā uzņēmēju nevalstiskā organizācija, kura apvieno vairāk kā 1000 individuālus uzņēmumus un 60 nozaru asociācijas. LTRK pārstāv uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī sniedz pakalpojumus, lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi, izcilā uzņēmējdarbības vidē. Vairāk informācijas par LTRK vari iegūt: www.chamber.lv

LTRK Ārlietu daļa īsteno eksporta atbalsta pasākumus, tā piemēram, tirdzniecības misijas, individuālās vizītes, kontaktbiržas, uzņēmumu konsultēšana eksporta jautājumos, tirgus pētījumi. Tāpat tiek organizēti forumi, konferences, regulāri eksporta semināri un apmācības, valsts vakari un vakariņas.

 

image001

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

LU EVF - studijas

Reklāma

Reklāmkarogs