Studentu Pašpārvalde
Culture Exchange programme - Explore beyond the borders!
Autors EVF SP   
CEP_plakats

 

Culture Exchange programme (CEP) is looking for new participants during March 1 till March 13 midnight to take them together on 3 months long afterstudy activity programme and share cultural experience to each other. It is an amazing opportunity to find new friends, learn new aspects about other cultures and national characteristics.

Culture Exchange programme – it is a place for every student who wants to discover new points of view and get to know more about different cultures. If you are Latvian or foreign student it is an opportunity for YOU to join and reach new level of knowledge about other cultures! Don’t be afraid to be open minded, active and friendly – it is easy to find new and good friends for the rest of your life, to make amazing memories and enjoy your free time!

So – what will we do together? The main plan is to get together twice a month on 4-6 official meetings and to explore Latvia on 2 outdoor activities. In official meetings we will have some group tasks, discussions and other activities to make every meeting interesting. On outdoor activities we will explore Riga city and will go an a picnic somewhere in Latvia.

But what’s CEP about? – you may ask. And the answer is very simple – Culture Exchange programme (CEP) is about promoting tolerance and stronger amity between Latvian and foreign students by giving them chance to participate in various activities during which participants are introduced to unique aspects of other cultures thus increasing understanding of other cultures.

Our ultimate goal is united student environment where is place for both – Latvian and foreign students. Project is based on cooperation, respectful attitude and foreign student integration in Latvia’s environment. Besides amongst people are many different stereotypes that cause intolerance in society. Those stereotypes and intolerance mostly is based on society’s ignorance what we want to clear out during this project by letting participants get to know each other and participating in various activities.

CEP is a great chance to meet students from all over the world giving you an opportunity to enjoy multicultural environment in Latvia and educate others about your culture whilst learning about others’ as well. In addition you can improve your knowledge of foreign languages and gain international friends for future adventures beyond the program borders.

This year from our sponsors CEP offers nice and useful prizes for most active participants!

What are you waiting for? – you can sign up from March 1 till March 13 midnight at

https://docs.google.com/forms/d/1eeHyZJqqFgncJEwy3cJueYtcFHrawrBoNp2u-xHSiqs/viewform

For more information write to Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu or look for us on Facebook.com/CultureEP ,  Twitter @CEP_15 or on Instagram @CEP_15

 

Relīzi sagatavoja Marta Suveizda.

 
Dzīvo zaļi - nodod baterijas!
Autors EVF SP   

10994974_1046857235331417_4741168247493761242_n

Super! Iedomājies, visās LU Bibliotēkas nozaru bibliotēkās ir uzstādīti spainīši izlietoto bateriju vākšanai, lai šādi kaitīgi produkti nokļūtu tur, kur tie nerada kaitējumu.

Kāpēc šķirot izlietotās baterijas?
*Baterijas pēc izlietošanas nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem!
*Baterijas satur videi un cilvēka veselībai kaitīgas vielas: mangāna dioksīdu, cinku, kadmiju, svinu, dzīvsudrabu, niķeli, alvu, antimonu, bismutu, kobaltu, arsēnu, selēnu, varu, hromu, kā arī dažādas skābes un sārmus. Nonākot ūdenī, bateriju korpuss īsā laikā sarūsē, čaulītes atveras un kaitīgās vielas nonāk augsnē un ūdeņos, tālāk tās uzņem augi, dzīvnieki un cilvēki. Cilvēks ar ūdeni un augu, un dzīvnieku valsts produktiem tādējādi var uzņemt smagos metālus, toksiskās vielas, kas, uzkrājoties organismā, var veicināt dažādas saslimšanas.
*Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija rada augsnes piesārņojumu kvadrātmetra platībā, kas saglabājas gandrīz gadsimtu!

 
Red Bull Paper Wings
Autors EVF SP   

10985417_657369777724501_5843163826373448117_o

Gaisa satiksmes aktivitāte visā pasaulē strauji pieaugs martā, kad simtiem pasaules labākie piloti savā starpā konkurēs par vietu Red Bull Paper Wings Pasaules finālā, kas norisināsies šī gada maijā, Zalcburgā - Austrijā.
Aizmirsti kabīnes, lidmašīnas dzinēju un saldo petrolejas smaržu. Visas iekārtas, kas nepieciešamas, ir parasta A4 formāta papīra lapa. Panākumi garantēti, izmantojot nedaudz iztēles un kreativitātes, lokot mazo papīra lidmašīnu.
Desmitiem tūkstošu piloti savas papīra lidmašīnas locīšanas prasmes pārbaudīs vairāk kā 80 valstīs visā pasaulē, cīnoties par vietu Red Bull Paper Wings finālā.
Kvalifikācijas posmi:
•18. martā Jelgavā, Jelgavas pils, Lielā Aula, reģistrācija no 13:00 līdz 15:00, sacensības no 14:00 līdz 17:00.
•29. martā Rīgā, Olimpiskais sporta centrs, reģistrācija no 14:00 līdz 16:00, sacensības no 15:00 līdz 18:00.
•2. Aprīlī Rīgā, Ķīpsala, BT1 halle, reģistrācija no 14:30 līdz 16:30, sacensības 15:00 līdz 18:00.
Latvijas labākos noskaidrosim 2.aprīlī Rīgā, Ķīpsalā, BT1 hallē uzreiz pēc kvalifikācijas posma noslēguma. Žūrija pilotus vērtēs trīs disciplīnās: ilgākais lidojuma gaisā, tālākā ceļa veikums un aerobātika. Katrā no disciplīnām dalībniekiem tiek dota iespēja piedalīties divas reizes. Otrajā lidojumā, pēc pilota izvēles, var izmantot jaunu vai iepriekš izmantoto papīra lidmašīnu. Pieteikties kvalifikācijai un pārbaudīt savas papīra lidmašīnu locīšanas prasmes var jebkurš students. Ja pirmajā kvalifikācijas posmā Jelgavā nepaveicas, var piedalīties arī Rīgas kvalifikācijas posmos. Dalība ir bez maksas.
Katras disciplīnas galvenās balvas ieguvējs iegūst lielisku iespēju piedalīties Red Bull Paper Wings pasaules finālā Zalcburgā – Austrijā. Ceļa un uzturēšanās izmaksas sedz Red Bull.

 
Piesakies praksei LTRK Ārlietu daļā
Autors EVF SP   

image003

Aicina pieteikties praksei LTRK Ārlietu daļā

no 2015.gada marta / aprīļa

Strādājot LTRK, praktikants iegūs neatsveramu pieredzi un ieskatu ārējās sadarbības veicināšanā starp Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem, kas tiek īstenota dažādu aktivitāšu ietvaros.

Prakses ilgums – tiks saskaņots ar praktikantu, optimāli: 3-6 mēneši.

 

Uzdevumi:

Darba uzdevumi tiks pārrunāti un saskaņoti pirms prakses uzsākšanas. Svarīgi, lai praktikants veiktu darbu, kas patīk un padodas, kā arī interesē un kurā vēlas virzīt savu tālāko attīstību.

 

  • atbalsts tirdzniecības misiju vai individuālo vizīšu sagatavošanā (piemēram, informācijas meklēšana, potenciālo sadarbības partneru atlase, sarakste vai telefoniska sazināšanās ar ārvalstu vai Latvijas uzņēmumiem),
  • informācijas sagatavošana ārlietu ziņām, sociālajiem mēdijiem, atbalsts informācijas sagatavošanā par ārvalstu vai Latvijas tirgiem, specifiskām nozarēm,
  • atbalsts lietvedībā (vēstuļu sagatavošana latviešu, angļu, krievu valodās),
  • vēlākā posmā iespēja pašam/-ai organizēt valsts vakarus, vizītes un citus ārējo tirdzniecību veicinošus pasākumus.

 

Prasības

-       Svešvalodu zināšanas: angļu, krievu (cita valoda – papildus priekšrocība),

-       Elastība un spēja ātri reaģēt uz aktuālajiem uzdevumiem,

-       Vēlme mācīties un apgūt jaunas lietas,

-       Pašiniciatīva, gatavība nākt ar savām idejām,

-       Kā priekšrocība tiks vērtēta pieredze tirgus pētījumu veikšanā par ārvalstu tirgiem, pieredze lietvedībā.

 

Piedāvājam:

-       Elastīgu darba laiku,

-       Iespējas dažādot pienākumus,

-       Neatsveramu pieredzi,

-       Rekomendācijas tālākajam darbam.

 

Līdzšinējā pieredze rāda, ka veiksmīgas sadarbības rezultātā, prakses vieta var kļūt arī par patstāvīgo darba vietu nākotnē. Tādēļ – izmanto iespēju un piesakies, ja Tevi interesējošais profesionālās attīstības virziens ir eksports un ārējās sadarbības veicināšana!

 

Pieteikšanās

Pieteikties, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , pievienojot savu CV un motivācijas vēstuli, kā arī norādīt prakses uzsākšanas laiku, ilgumu, vēlamo darba slodzi (daļēja vai pilna slodze).

Jautājumiem: Ieva Stumpe, tel. 67830811, 26538834, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir lielākā uzņēmēju nevalstiskā organizācija, kura apvieno vairāk kā 1000 individuālus uzņēmumus un 60 nozaru asociācijas. LTRK pārstāv uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī sniedz pakalpojumus, lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi, izcilā uzņēmējdarbības vidē. Vairāk informācijas par LTRK vari iegūt: www.chamber.lv

LTRK Ārlietu daļa īsteno eksporta atbalsta pasākumus, tā piemēram, tirdzniecības misijas, individuālās vizītes, kontaktbiržas, uzņēmumu konsultēšana eksporta jautājumos, tirgus pētījumi. Tāpat tiek organizēti forumi, konferences, regulāri eksporta semināri un apmācības, valsts vakari un vakariņas.

 

image001

 
Iespējamās misijas Līderības attīstības programma
Autors EVF SP   

iespejama_misija_web_baneri-02_1

Turpmāk Iespējamās misijas absolventi saņems skolotāja kvalifikāciju

 

Ar prieku un lepnumu Iespējamās misijas komanda paziņo par Iespējamās misijas Līderības attīstības programmas formalizēšanu. Turpmāk Iespējamās misijas dalībnieki, pabeidzot programmu, automātiski saņems tiesības turpināt darbu skolā, iegūstot arī skolotāja kvalifikāciju.

 

Līdz šim, lai turpinātu darbu skolā pēc diviem intensīviem mācību gadiem, Iespējamās misijas absolventiem bija nepieciešams iegūt arī formālu skolotāja kvalifikāciju, lai gan vismaz 650 akadēmiskās stundas veltītas, lai apgūtu mācīšanas un vadības prasmes, un iegūta pedagoģiskā prakse vismaz 1000 akadēmisko stundu apjomā. Līdz šim gandrīz puse absolventu ir veltījuši laiku un resursus, lai šo formalitāti nokārtotu un turpinātu darbu skolā.

 

Iespējamās misijas direktors Mārtiņš Kālis norāda: “Iespējamās misijas Līderības attīstības programmas formalizēšana ir Iespējamās misijas plašāka novērtēšana. Programmas dalībniekiem un absolventiem tas rada sajūtu, ka ieguldītais darbs tiek novērtēts arī valstiskā līmenī. Ceru, ka tas motivēs vēl vairāk augstskolu absolventus kļūt par programmas dalībniekiem, lai apgūtu mācīšanās, mācīšanas un vadības prasmes, saņemtu profesionālu atbalstu un iedvesmotu bērnus mācīties!”

 

"Ziņu par Iespējamās misijas Līderības attīstības programmas formalizēšanu uzņēmu ar neslēptu prieku,” atzīst Valdis Zuters, Iespējamās misijas skolotājs Tukuma Raiņa ģimnāzijā. “Tuvākos gadus es noteikti plānoju palikt skolā. Tā kā mērķi saistībā ar fizikas mācīšanu skolā un vispār fizikas izglītību Latvijā man ir ļoti augsti, tad mani iepriecina, ka laiks, ko citādi būtu jāvelta skolotāja formālās izglītības iegūšanai, es varēšu uzreiz veltīt šo mērķu aktīvai īstenošanai.”

 

Izglītības un zinātnes ministrijas lēmums par Iespējamās misijas Līderības attīstības programmas saskaņošanu pieņemts š.g. 13. februārī, balstoties uz grozījumiem Ministru kabineta 2014. gada 28. oktobra noteikumos Nr. 662. Noteikumu projekta anotācijā īpaši izcelta Iespējamās misijas loma: “MK noteikumos, pamatojoties uz nodibinājuma “Iespējamā misija” līdzšinējo kvalitatīvo un produktīvo  darbību, īstenojot izglītības programmu pedagoģijā (t.sk. līderība, pārmaiņu un izglītības vadība), piesaistot izglītības sistēmai konkursa kārtībā izvēlētus motivētus, mācību priekšmetam atbilstošā nozarē izglītotus speciālistus, kuri līdztekus šīs programmas apguvei  divu gadu laikā strādā izglītības iestādē, t.i. ir ar pedagoģiskā darba praksi ne mazāk kā 18 mēneši un ne mazāk kā 16 mācību stundas nedēļā, ir iekļauts 6. punkts par iespēju šīs izglītības programmas absolventiem, iegūt tiesības strādāt par pedagogu.”

 

Atgādinām, ka vēl līdz 3. martam turpinās pieteikšanās Iespējamai misijai, kur aicināti tiek dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi. Iespējamās misijas Līderības attīstības programma attīsta mācīšanas un vadības prasmes, kā arī piešķir mācību stipendiju un individualizētu atbalstu.

 

Vairāk par pieteikšanos šeit.

 

Iespējamā misija ir 2008. gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – Swedbank, Lattelecom, Ideju partneru fonds – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

 

 

Papildu informācijai:

Sanita Kossoviča

IM Komunikācijas un partnerības vadītāja

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

26124524

 

 
Jauno Uzņēmēju Universitāte
Autors EVF SP   

10991634_1597497503806229_6919106466872293779_o

Hey, skolēn!

Ir sākusies uzņemšana Jauno Uzņēmēju Universitātē, kurā pēdējo klašu skolēni praktiski varēs iepazīties ar uzņēmējdarbības pamatsoļiem no biznesa idejas ģenerēšanas līdz pat produkta vai pakalpojuma ieviešanai tirgū.

Sīkāk par JUU un pieteikšanos vari lasīt šeit: http://www.evf.lu.lv/skoleniem/juu/

 
Stdenta kurpēs
Autors EVF SP   

Studenta_kurpes15

 

Student, parādīsim jaunajiem, kāda studiju ir dzīve Latvijas Universitātes studentiem!

Latvijas Universitātē notiks ikgadējais pasākumu vidusskolēniem „Studenta kurpēs”. Šogad tas notiks no 23. līdz 27. martam. Ikviens students no 9. februāra līdz 22. februārim aicināts pieteikties un palīdzēt vidusskolēniem iepazīt Universitāti un studenta dzīvi, pastāstot par savu pieredzi.

Pasākuma „Studenta kurpēs” laikā 10. – 12. klases skolēniem būs iespēja vienu dienu sekot studentam, kas pašlaik mācās viņu interesējošā studiju programmā. Tā kā ikvienam studentam vēl svaigā atmiņā ir laiks, kad pats bija grūtās izvēles priekšā „kur studēt?”, tieši studenti skolēniem ir labākie „gidi” augstskolas pasaulē un var trāpīgi un patiesi atbildēt uz viņus interesējošiem jautājumiem.

Vairāk info: http://www.lu.lv/zinas/t/31641/

 


 
Latvian Model of United Nations
Autors EVF SP   

rsz_1poster_for_university_of_latvia

Studenti tiek aicināti piedalīties Apvienoto Nāciju Organizācijas simulāciju,

kas notiks no 27. līdz 29. martam Rīgas Ekonomikas augstskolā.

Reģistrēšanās līdz 9. februārim.

Cena par 3 konferences dienām 20 EUR. Cenā iekļautas 3 ēdināšanas reizes un delegātu paka.

Simulācija notiek angļu valodā.

Vairāk informācijas: http://lvmun.org/

 

Oficiālo ielūguma vēstuli vari apskatīt šeit

 

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

LU EVF - studijas

Reklāma

Reklāmkarogs